Kto to jest barber i jakie zabiegi oferuje?

Kto to jest barber i jakie zabiegi oferuje?

Barber to doświadczona osoba, która zajmuje się męskim zarostem oraz fryzurą. Barberzy są przeszkoleni w posługiwaniu się brzytwą oraz maszynką, dzięki czemu fryzury tworzone przez barberów są doskonale opracowane i dobrane do konkretnego mężczyzny. Specjaliści poświęcają wiele czasu na zgłębianie tajników strzyżenia i trymowania brody, stosowania odpowiednich kosmetyków i narzędzi, które są kluczem do atrakcyjnego wyglądu mężczyzny. 

Barber – historia zawodu

Od początku istnienia zawodu barberzy byli nazwani golibrodami i zwykle byli fryzjerami. Różnice pomiędzy fryzjerem a barberem zostały zauważone dopiero w XX wieku. W starożytnym Egipcie pojawiły się usługi barberskie, lecz znane nam teraz usługi zwiększyły swoją popularność dopiero w ostatnich latach. 

Zabiegi wykonywane przez barbera 

Barber dla mężczyzn jest pewnego rodzaju SPA, w którym panowie zadbają o siebie oraz odpoczną. Odpowiednie zadbanie o zarost może zmienić wygląd mężczyzny, a utrzymanie kształtu brody to podstawa eleganckiego wyglądu. Oprócz zadbania o wygląd i zdrowie włosów oraz zarostu w czasie trwania wizyty mężczyźni mogą skupić się na swoim samopoczuciu, porozmawiać i napić się dobrej kawy. Barber zajmie się trymowaniem brody, strzyżeniem włosów, jak również doradzi, jak należy dbać o zarost. 

Barber Shop – strefa mężczyzn 

Barber shop to zespół specjalistów i przestrzeń pozwalająca zadbać o wygląd i zdrowie mężczyzny. Oprócz strzyżenia w salonie barberskim wykonywane są również zabiegi pielęgnacji brody i włosów. Barber może stworzyć bardzo klasyczne, ale i bardzo wyjątkowe mało spotykane fryzury, które zaproponuje po rozmowie z klientem o jego oczekiwaniach.  W barber shopie poza wyjątkowym strzyżeniem i zadbaniem o zarost liczy się atmosfera i klimat wizyty. Jest to połączenie odpoczynku, dobrej kawy, rozmowy oraz eleganckiego wyglądu włosów. Mężczyźni potrzebują zadbać o siebie, a barberzy w tym pomogą. Skupią się na Tobie i Twoich potrzebach. Dodatkowo w wielu barber shopach funkcjonują sklepy z artykułami i kosmetykami do włosów i zarostu. Wśród tych produktów możesz znaleźć prezent dla mężczyzny, który chce zadbać o swój wygląd. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.