Undercut – czym jest i komu pasuje?

Undercut – czym jest i komu pasuje?

Undercut to fryzura, która nie pojawiła się ostatnio, a popularność tego uczesania rosła latami. Najciekawsze w tej fryzurze jest to, że nie rządzi się ona żadnymi sztywnymi zasadami ułożenia. Fryzura ta wywodzi się od francuskiego uczesania pompadour, w której włosy były sztywno uczesane i spięte.

Dla kogo fryzura Undercut?

Jest to dosyć odważne uczesanie, które zdecydowanie przyciągnie uwagę innych ludzi. Ogolone boki w połączeniu z długimi włosami na czubku góry wizualnie wyszczuplają i wydłużają twarz. Fryzura ta zdecydowanie dobrze będzie wyglądać u mężczyzn z twarzą w kształcie diamentu lub kwadratu. Z kolei panowie z okrąglejszymi rysami twarzy mogą wyglądać niekorzystnie w tej fryzurze.  Przy wyborze specjalisty do wykonania tak ciekawej fryzury należy wziąć pod uwagę umiejętności i wykonane prace danego barbera/fryzjera. Dobrze wykonana fryzura nie sprawi problemu z układaniem włosów na co dzień. Jest to strzyżenie, które doda elegancji i szyku każdemu mężczyźnie. By móc zdecydować się na taką fryzurę musimy zadbać o kondycję naszych włosów. Przecież liczy się to, jak następnie będą się one nam układać i prezentować. Stosując odpowiednie kosmetyki i narzędzia możemy osiągnąć zjawiskowy efekt.

Dbanie o fryzurę undercut

Ze względu na swoją specyfikę fryzura ta potrzebuje trochę więcej czasu na stylizacje niż standardowe uczesania. Pamiętaj, że posiadając tę fryzurę powinieneś oddać się w ręce jednego barbera, gdyż to on będzie znał doskonale Twoje włosy na każdej wizycie i zadba o nie w najlepszy możliwy sposób. We fryzurze undercut ważne jest również regularne przycinanie włosów na szczycie głowy i podcinanie boków fryzury.  Ważne jest by stosować odpowiednie kosmetyki do włosów, gdyż tylko wtedy nasza fryzura będzie się trzymać. Przy dłuższych włosach jakie są we fryzurze undercut stosujemy suszenie suszarką oraz wywijanie włosów na szczotce. Undercut to fryzura, która może być zarówno klasyczną stylizacją, ale też drapieżną i ekstrawagancką. Przy tej fryzurze nie ma jednej konkretnej zasady uczesania włosów. Każdy mężczyzna może zdecydować, czy lepiej czuje się z włosami zaczesanymi na konkretny bok, czy do tyłu.


Wróć na bloga

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.